5 GREŠAKA KOJE ĆE UNIŠTITI VAŠ KORPORATIVNI DOGAĐAJ (i kako da ih ne napravite)

Organizacija korporativnih događaja predstavlja ključni deo strategije za izgradnju odnosa sa klijentima, partnerima i zaposlenima. Međutim, čak i najmanje greške u planiranju i izvršenju mogu imati ozbiljne posledice po reputaciju kompanije i zadovoljstvo učesnika. 

U ovom blogpostu istražićemo pet ključnih grešaka koje mogu uništiti vaš korporativni događaj i kako ih možete izbeći.

1. “Deja Vu” efekat: Ponavljanje istih ili sličnih događaja iz godine u godinu može dovesti do dosade kod učesnika i mogu smanjiti interesovanju i volju za sklapanjem dogovora i kontakata. Da biste izbegli “Deja Vu” efekat, važno je da svaki događaj bude jedinstven i inovativan. Razmislite o novim lokacijama, konceptima, temama ili formatima kako biste održali interesovanje učesnika.

2. Greške u komunikaciji: Nedostatak jasne i efikasne komunikacije može dovesti do nesporazuma, kašnjenja i frustracija. Pre događaja, obezbedite da svi članovi tima imaju jasno definisane uloge i odgovornosti, redovno komunicirajte o napretku i budite otvoreni za povratne informacije. Takođe, obezbedite da svi učesnici imaju tačne informacije o događaju i da su upoznati sa svim detaljima. Morate biti precizni i konkretni do najsitniji detalja. 

3. Propusti koji se ne opraštaju: Tehnički kvarovi, loša organizacija registracije ili nedostatak adekvatne bezbednosti su neprihvatljivi i mogu imati dugotrajne posledice po reputaciju kompanije. Pre nego što događaj počne, detaljno proverite sve tehničke i logističke detalje kako biste izbegli nepredviđene situacije. Takođe, osigurajte da imate plan B u slučaju da nešto krene po zlu.

4. Nedostatak prilagođavanja ciljnoj grupi: Organizujte događaj koji je relevantan i privlačan za učesnike. Pre planiranja događaja, detaljno istražite ciljnu grupu kako biste razumeli njihove preferencije i potrebe. Na taj način možete kreirati program koji će ih zainteresovati i motivisati da učestvuju. Osnovno je da razumete senzibilitet zvanica da biste im zadržali pažnju.

5. Nedostatak evaluacije i poboljšanja: Bez detaljne evaluacije ne možete identifikovati šta je funkcionisalo dobro na događaju, a šta nije, i propuštate priliku da poboljšate svoje buduće događaje. Nakon završetka događaja, prikupite povratne informacije od učesnika, analizirajte rezultate i identifikujte oblasti koje zahtevaju poboljšanje. Vodite se onom starom “bolje vidi onaj pod brdom nego onaj na brdu” i saznajte povratne informacije. 

Ako vam je u planu organizacija korporativnog događaja koji će impresionirati vaše kolege i šefa (ali i sve zvanice) i dodati sjaj vašoj kompaniji, slobodno nas kontaktirajte. 

Everything Belgrade Logo